BASKETBOL SAHASI YAPIMI

BASKETBOL SAHASI YAPIMI

 

Basketbol sahası yapımındaki aşamaları; alt yapı çalışması, asfalt çalışması, zemin kaplaması, çizgiler ve son olarak açık alanda yapılacak saha için tel ve çit sisteminin kurulmasıdır.

Basketbol sahası yapımında en önemli iş kesinlikle zemindir. Oyuncuların kaymamaları topun iyi sekmesi için zeminin sağlam ama aynı zamanda sakatlıklara sebep olmaması için esnek şekilde yapılması gerekmektedir. Kapalı basketbol sahalarındaki zeminler, birbiri içine geçmiş tahta parke ya da özel kauçuk kaplamadan yapılırlar. Açık alanlarda ise yumuşak asfalt kullandıktan sonra düzleştirme işlemi yapılır. En sonunda da boya ile saha çizgileri oluşturulur.

“Demirhan Grup Tel Çit – Spor Sahaları” olarak basketbol sahası yapımında en iyi ve en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. Sahada kullanılacak malzemenin kaliteli olması oldukça önemlidir.

Saha inşası bittikten basketbol sahası çizimi başlar. Potalar için kenar çizgisinden 1,2 metre içeride ve 1,8m x 1,2m boyutlarında sac levhalar yapılır. Sepetler yerleştirilerek fileler dikilir.

“Demirhan Grup Tel Çit – Spor Sahaları” olarak basketbol saha yapımında iddialıyız!

Basketbol hepimizin bildiği gibi, oldukça popüler olan bir spor çeşididir. Bir potanın bulunduğu her yerde oynanabilir.

Basket sahasında ölçüler 28m x 15m`dir. Sahanın kurulacağı alan en az 17m x 30m olmalıdır. Oyun alanı bir orta çizgiyle ikiye ayrılır. Bu çizginin tam ortasında, orta yuvarlak denen bir daire çizilidir. Basketbol alanının karşılıklı olarak kısa kenar çizgilerinde birer pota bulunur. Potada asılı olan fileli sepetlere atılan toplar ile oyun oynanır.

Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol Sahası Yapımı

 

ak-yapi-epdm-zemin-basketbol-sahasi-8 ak-yapi-epdm-zemin-basketbol-sahasi-7 epdm-zemin-voleybol-basketbol-sahası-10

 

basketbol-sahasi-001basketbol-sahasi-002

5 cevaplar
 1. hakan
  hakan says:

  iyi günler.ilkokul 5.sınıfta okuyan oğluma matematik öğrtmeni basketbol sahasının yapımı ve maliyeti ile maket yapım dersi vermiştir.maketi yaptık birlikte.aşağı yukarı biraz bilgide topladık.fakat yaklaşık maliyet konusunda bir bilgi edinemedik.Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinizriz.teşekkürler.iyi çalışmalar dileriz.

  Cevapla
 2. KASIM KOÇ
  KASIM KOÇ says:

  24x16x4m ölçülerimde basketbol sahası çevre direk ve tel için fiyat istiyoruz. Ayrıca başka illerde imalat yapıyormusunuz? çünkü biz uşak tayız. montaj işçilik dahil ve hariç fiyat alabilirmiyiz? ACİL….

  Cevapla
 3. anıl MUŞTU
  anıl MUŞTU says:

  Merhaba kolay gelsin ;ben Naşa Belediyesi fen işleri müdürü Anıl MUŞTU.Biz spor toto daire başkanlığından ödenek almak için bize 17*30 ebatında basketbol sahası için yaklaşık maliyet listesi lazım.2016 yılına ait maliyet ve keşif listesini yollarsanız sevinirim.0541 497 24 34

  Cevapla

Soru Sor:

Sorularınızı buradan da yazabilir veya
444 3346 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir