Açık Halı Saha Uygulaması

AÇIK HALI SAHA YAPIMI

AÇIK HALI SAHA YAPIMI

 

Açık halı saha yapımının aşamaları şu şekilde olmaktadır.

1) Hatıl Kazısı Yapılması

Mevcut alanda aplike edilen sahanın hatıl betonunun yapılması amacı ile hatıl kazısı yapılır, kazıdan çıkan toprak sahadan uzaklaştırılır.

2) Betonarme Hatıl Yapılması

Kalıplar hazırlanır 20 cm toprak altında kalacak șekilde 50×30 hazır betonlar kalıplara dökülerek betonarme hatıl yapılır. Hatıl betonu atıldıktan sonra olușan havuzun içerisine 20cm yüksekliğinde 2 ve 1 numara çakıl ile doldurularak sıkıștırılır.

3) Aydınlatma Direği Yapılması

50cm Yüksekliğinde hazırlanan kalıp içine inşaat demirinden hesap edilen ölçülerde donatı döşenir. Halı saha aydınlatma direği dikimi için gerekli olan 1 adet 89x3mm çaplı 50cm yüksekliğinde ankraj borusu temel içine yerleştirilir ve mevcut donatıya sabitlenir. Daha sonra BS20 hazır betonu kalıp içine dökülerek aydınlatma direği temeli oluşturulur.

Aydınlatma direği gövdeye bağımlı yapılır ve çıkış merdivenleri 48×2 mm çaplı borular kesilerek kaynak yapmak suretiyle oluşturulur.

4) Mıcır Serilmesi ve Sıkıştırılması

Hatıl betonu tamamlandıktan sonra mıcır makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Zemin tesviye edilip halı serilme aşamasına getirilir.

5) Demir Boru Tel Çit İşleri ve Üst Kapatma Ağının Yapılması

Halı saha uygulamasının alt yapısı tamamlandıktan sonra, saha etrafının demir boru ve tel çit işleri yapılır. Hesap edilen aralıklarda beton hatıla ankre edilen borulara, 7 metre yükseklik sağlayacak şekilde 79×3 mm siyah borular dikilip kaynakla sabitlenir. Dikmelere 3 sıra 48×3 mm siyah borudan kayıtlar atılır. Köşelere de diyagonal kayıtlar atılıp sistemin sabitliği sağlanır. Daha sonra istenilen yerde ve ölçüde 48×3 mm siyah borudan kapı yapılıp Konstrüksiyon tamamlanır. Boruların ağızları kapaklarla kapatılıp demir aksam 1 kat antipas, 2 kat yağlı boya ile boyanır. Kayıtlar arasına kale arkalarına 5 sıra, yan taraflara 4 sıra halinde 4 mm çelik halat gergi teli çekilip, konstrüksiyonun yan yüzeyi 7 metre yüksekliğinde, 50×50 mm göz aralığında 3,50 mm kalınlığında PVC helezon örgü tel ile çevrilir. İstenirse 0-4 metre arası telçit, 4-7 metre arası ise ağ ile örülür. Sahanın üstü ise 150×150 mm aralıklı ağ ile kaplanarak telçit Konstrüksiyon imalatı tamamlanır.

6) Enerji Hattı Çekilmesi

Sistemin çalışır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut şartlar içinde kablolama işlemi yeraltından gerçekleştirilir.

7) Suni Çim Halı Serilmesi

Halı saha yapımının son aşaması olan suni çim halı serilmesi ile halı saha tamamlanır. Halı sahalara genelde 55mm suni çim halı serilir. 60mm, 50mm ve 40mm sentetik çim halı modellerimiz de mevcuttur. Suni çim halı modelleri fibrile, monofilament ve çift renk olarak da sınıflandırılır.

Ürünlerinin kalitesinden ödün vermeyen “Demirhan Tel Çit – Spor Sahaları” açık halı saha yapımı imalatıyla bu yöndeki ihtiyaçlara cevap veriyor. Kendi fabrikasında gerçekleştirdiği kaliteli ürünleri ile Demirhan sektördeki yerini uzun yıllardır koruyor.

Açık Halı Saha Uygulaması

Açık Halı Saha Uygulaması

 

Açık Halı Saha Uygulaması

Açık Halı Saha Uygulaması

Açık Halı Saha Uygulaması

Açık Halı Saha Uygulaması

 

7 cevaplar
  • ali aksakal
   ali aksakal says:

   selam ben size yurt dısından mesac gondriyorum 1500 m. sunicim sahaların fiystlsrinı orenmek istiyorum kapalı acık aylık elektirik gider vergisiuygunsa yaptırmak istiyorumbide ne kadar garanti veriyorsunuz suni cim kac yıl dayanır simdiden cevabınız icin tesekur ederim

   Cevapla
 1. ahmet
  ahmet says:

  merhalar halı saha zeminini düzenlemek istiyoruz.önceki zeminde sadece stabilize malzeme ve üzerine halı koyulmuş.halı sahada top oynarken yer yer deforme olmuş zemin yer yer çökmüş düzenlemesi için hangi malzemeler kullanılacak ve yapılacak işi kalem kalem m2 ve fiyat listeri olarak sunarsanız memnun olur saygılarımla
  )halı sahamızın boyu:50m*30m yakaşık olarak.

  Cevapla
 2. Aykut
  Aykut says:

  iyi günler. ben kapalı halı saha yaptırmak istiyorum anahtar teslim fiyatı nedir? kullanacağımız malzemeler orta derece olacak tahmini bir fiyat almak istiyorum. teşekkürler.

  Cevapla
 3. MAHMUT
  MAHMUT says:

  MERHABA SAMSUN CİVARINDA 1000 METRE KARE AÇIK YADA KAPALI HALI SAHA DÜŞÜNÜYORUZ ANAHTAR TESLIM YAPABILIYORMUSUNUZ YAPABİLİYORSANIZ AÇIK VEYA KAPALI KAÇA YAPIYORSUNUZ FİYAT VEREBİLİRMİSİNİZ.

  Cevapla
 4. ÖZKAN ÖZ
  ÖZKAN ÖZ says:

  MERHABA SAYIN YETKİLİ,

  İSTANBUL DENİZ İKMAL GRUP KOMUTANLIĞINDAN (PENDİK-İSTANBUL) YAZIYORUM.
  KOMUTANLIĞIMIZA 25×40 METRE ÖLÇÜLERİNDE AÇIK, AYDINLATMALI HALI SAHA YAPTIRACAĞIZ.
  AÇIK İHALE ŞEKLİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ YAPIM İŞLEMİ İÇİN FİYAT ARAŞTIRMAMIZA ESAS OLMAK ÜZERE ANAHTAR TESLİM MALİYETİ sarikaya.m8961@dzkk.tsk.tr ADRESİNE E-POSTA OLARAK GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ. İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.
  İLETİŞİM BİLGİLERİ :
  ÖZKAN ÖZ
  ASB.KD.BÇVŞ.
  BÜTÇE MALİYE KISIM AMİRİ
  0-216-4939494 TEN 1652 (DAHİLİ)

  Cevapla

Soru Sor:

Sorularınızı buradan da yazabilir veya
444 3346 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir