KAPALI HALI SAHA YAPIMI

Kapalı halı saha yapımında kalitenin adresi “Demirhan Grup Tel Çit – Spor Sahaları”  bünyesinde çalıştırdığı, alanında uzman çalışanları ve birikimiyle, kapalı halı saha yapımında adından sıkça söz ettiriyor.

1. Hatıl Kazısı Yapılması

Mevcut alanda aplike edilen halı sahanın hatıl betonunun yapılması amacı ile hatıl kazısı yapılır, kazıdan çıkan toprak sahadan uzaklaştırılır.

2. Betonarme Hatıl Yapılması

80cm x 80cm Kesitinde hatıl betonu için çift yüzeyli ahşap kalıp kurulup, kalıp içerisine 14 çaplı iki alt, iki üst demir donatı yerleştirilir ve 20 cm ara ile 8 çaplı etriye dönülür. Beton atılmadan önce taşıyıcı makasların konacağı hatıl üzerine 10 mm kalınlığında ankraj sacları konulur. Bu sac plakalar özel cıvatalar ile betona sabitlenir. BS25 beton dökülerek hatıl tamamlanır.

3. Mıcır Serilmesi ve Sıkıştırılması

Hatıl betonu tamamlandıktan sonra 5 cm yüksekliğinde  mıcır makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Serilip sıkıştırılan mıcır üzerine 5 cm yüksekliğinde  mıcırlar yine makine ile serilip sıkıştırılır. Sıkıştırılan mıcır tabakaları üzerine 10 cm yükseklik sağlayacak şekilde  mıcır serilir. Zemin tesviye edilip suni çim halı serilme aşamasına getirilir.

4. Çelik Konstrüksiyon Yapılması

89×3 mm borudan karşılıklı olarak yapılan taşıyıcı makaslar içerisine, 42 mm borular diyagonal olarak monte edilir. Taşıyıcı makaslar, hatıl betonun üzerine daha önce hazırlanmış olan 10mm kalınlığındaki sac plakalara cıvata ile tespit edilir. Taşıyıcı makaslar, yatay olarak alttan ortadan ve üstten 3 sıra şeklinde 42 mm boru ile kaynak ile tespit edilir. Konstrüksiyonun uzun kenarına 3 sıra rüzgar bağlantısı 42 mm borudan kaynaklanarak monte edilir. Gövde makaslarına radus verilir. 76 mm borudan gövde makaslarının arasından 27 mm borular ile çapraz ve diyagonal bağlantılar kaynak ile sabitlenir. Gövde makaslar üzerinden aralıklar ile 27 mm borular vasıtası ile kaynakla sabitlenir. Halı sahaya giriş kapısı konstrüksiyona ilave edilir. Sahaya uygun kale direkleri ve kale ağları yapılır. Konstrüksiyon istenilen renkte endüstriyel boya ile boyanır.

5. Tel Çit ve Ağ ile Kaplama Yapılması

Taşıyıcı makaslara, 40×40 mm göz aralığında, 3,5 mm kalınlığında PVC kaplı daldırma galvaniz fens teli ile kaplanır. Sahanın komple çevresine çelik halat gerilir. Fens telinin üstünden başlanarak, sahanın yan kenarları tüm konstrüksiyonu kaplayacak şekilde 72 numaralı 15×15 cm göz aralıklı paraşüt ipinden imal edilmiş ağ ile kaplanır. Kale arkaları ise çift kat olarak 12×12 cm göz aralığında 72 numaralı paraşüt ipinden imal edilmiş ağ ile kaplanır.

6. Aydınlatma Yapılması

Gövde makaslarının 8 mt yüksekliğine monte edilmek üzere 400W Metal Halide projektörler karşılıklı olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablolama işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir.

7. Branda ile Konstrüksiyonun Kaplanması

1.100Dteks, PVC özel laklı, sıcak soğuk hava dirençli,650 gr/m2 ağırlığında, 2 yıl işçilik garantili, 5 mm bağlama urganı ve emniyet kemeri sahanın kenarına köprülü sistem ile kaplanır.

8. Enerji Hattı Çekilmesi

Kapalı halı saha sistemin çalışır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut şartlar içinde kablolama işlemi yeraltından gerçekleştirilir.

9. Suni Çim Halı Serilmesi

Kapalı halı saha yapımının son aşaması olan suni çim halı serilmesi ile halı saha tamamlanır. Halı sahalara genelde 55mm suni çim halı serilir. 60mm, 50mm ve 40mm sentetik çim halı modellerimiz de mevcuttur. Suni çim halı modelleri fibrile, monofilament ve çift renk olarak da sınıflandırılır.

 

33 cevaplar
 1. nizamettin tezcan
  nizamettin tezcan says:

  +nizamettin tezcan
  konya karapınar imam hatip ortaokulu müdürü
  24*20 metre kare bahçemizde uygun bir boşluk var bu alana kapalı voleybol sahası yapmayı planlıyoruz fiyat ne olur

  Cevapla
 2. Demirhantel
  Demirhantel says:

  Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederiz kapalı halı saha fiyatlarımız 600.000 bin liradan başlıyor. Türkiye geneli en uygun fiyatlar bizde. Ayrıntı bilgi için sitemizde bulunan iletişim bölümünden bize ulaşın. Demirhantel

  Cevapla
 3. hasan baylan
  hasan baylan says:

  siverek şanlıurfada 2 adet kapalı plastık panelden halı saha yapmak istiyorum arazimin ölçüleri 120/70 2 kapalı halı sahanın anahtar teslım fiatı ne kadar zemınını ben hazırlarsam fiat ne kadar siz yaparsanız ne kadar halı sahaların ölçüleri 30/50 olabılır 28/50 de olabilir cevap verırsenız sevınırım telden olursa daha iyi olur e maili pek açmıyorum emailden yolarsanızsa haber versenız sevınırım saygılar

  Cevapla
 4. Halil Demirhan
  Halil Demirhan says:

  Telefon numaramdan bana ulaşmanızı istiyorum.
  Ben de bir Mr.Demirhan olamamın ve de genç hevesli bir yatırımcı olarak kendimi görmemin cesaretiyle uygun fiyat ve güvenli mal hizmeti sağlıyacagınızı düşünüyorum . Fiyat ve bilgilendirme için aramanızı da talep ediyorum .
  İyi günler diliyorum …

  Cevapla
 5. BARAN
  BARAN says:

  Merhaba. Tekirdağ Çorluda 30×50 m ebatlarında suni çim brandalı kapalı halı saha yapmayı planlıyoruz. bu konuda fiyat teklifi gönderebilir misiniz?
  Saygılarımla.

  Baran BOZ
  0554 297 09 11

  Cevapla
 6. BARAN
  BARAN says:

  Merhaba. Tekirdağ Çorluda 30×50 m ebatlarında suni çim brandalı kapalı halı saha yapmayı planlıyoruz. bu konuda fiyat teklifi gönderebilir misiniz?
  Saygılarımla.

  Cevapla
 7. Onur kara
  Onur kara says:

  Selamun aleykum hayırlı işler. ..balıkesir de bir hali saha kurdurmak istiyorum ..30*50 ebatında anahtar teslim …kapalı en uygun fiyat nekadar açık en uygun ne kadara olur..anlaşırsak nekadar surede tamamlanır …ödeme sisteminiz nasıl ücret is bitimindemi yoksa nasıl.bilgi verirseniz sewinirim

  Cevapla
 8. Onur kara
  Onur kara says:

  Selamun aleykum balıkesir e 30×50 ebatında anahtar teslim hala saha yaptırmayı düşünüyorum …kapalı hali saha fiyatı nedir açık hali saha fiyatı en uygun nedir ..nekadar surede teslim ediyorsunuz. Birde ücreti ne zaman oduyoruz is bitimindemi pesinmi.bilgi yazarsanız sevinirim..

  Cevapla
 9. Furkan kaya
  Furkan kaya says:

  Kolay gelsin. Ispartaya halı saha açmayı düşünüyoruz. Oynanabilir alan 30×50 metre olacak. Kapalı bir halı saha olacak. Yapım başladıktan ne kadar süre sonra teslim ediyorsunuz. Ücret ödeme işlemi taksitlendirilebiliyor mu? Asıl sorum maliyet , orta kalite bir halı sahayı anahtar teslim ne kadara , yüksek kalite bir halı sahayı anahtar teslim ne kadara yapıyorsunuz? Çimlerinizin garanti süresi nedir ve hangi durumlar garantiye girmektedir? Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 10. ahmet duman
  ahmet duman says:

  50×30.veya ..55×35 ölçülerinde kapalı saç ve brandalı anahtar teslimi halı saha maliyetiniz nedir,yapılacak uygulamalar nelerdir…malzeler ve garanti şartları ödeme secenekleri ile belirtirseniz sevinirim saygılar…

  Cevapla
 11. ertugrul
  ertugrul says:

  .25,00m X 50,00m ve .30*50 ebatında anahtar teslim fiyatı…kapalı en uygun fiyat ne kadar toplamda nekadar surede tamamlanır …ödeme sisteminiz nasıl ücret is bitimindemi yoksa nasıl.bilgi verirseniz.

  Cevapla
 12. ertugrul
  ertugrul says:

  25*50 veya 30*50 ebatında anahtar teslim …kapalı brandalı en uygun fiyat ne kadar ..anlaşırsak nekadar surede tamamlanır …ödeme sisteminiz nasıl ücret is bitimindemi nasıl

  Cevapla
 13. abdullah
  abdullah says:

  selam konya/akşehirde yaklaşık 1000metrekare kapalı brandalı suni çimli halı saha yaklaşık maliyeti ne olur?ne kadar arsaya ihtiyacım var?

  Cevapla
 14. ufuk
  ufuk says:

  Merhaba,

  25x50mt orta kalite açık ve kapalı bir halı saha anahtar teslim tahmini maliyetini ögrenebilirmiyim. Sivas/Divriği

  Cevapla

Soru Sor:

Sorularınızı buradan da yazabilir veya
444 3346 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir