Voleybol Sahası Yapımı

TENİS KORTU YAPIMI

 TENİS KORTU YAPIMI

 

Tenis kortu yapımının; zemin kaplama, aydınlatma, çadır kapama, tenis kortları ve saha çizgileri şeklinde aşamaları vardır.

Zemin kaplama çoğunlukla, temizlenmiş asfalt üzerine akrilik kaplama, beton ya da asfalt zeminler üstüne EPDM kaplama yapılır. Bu işlem öncesinde astar uygulaması ile malzemelerin tutuculuk oranı arttırılır. İsteğe göre zeminde, sentetik çim ve tartan zeminler kullanılır.

Tenis kortu yapımında diğer bir aşama ise, aydınlatmadır.

Özellikle TSE belgeli ürünlerin önerildiği aydınlatma sistemlerinde elektrik bağlantıları tel çit üzerinden 100cm yüksekte ve isteğe bağlı olarak merdivenli olarak tasarlanabilir

Eğer tenis kortu kapalı spor salonu içinde ise, tavana bağlanan elektrik sistemleri ile monte edilen projektörler aydınlanmayı sağlamaktadır

Çadır Kapama sistemi ise, zemin üzerinde kazı çalışması ile yerin altına monte edilen demir borular ile çeşitli kalınlıklardaki brandaların gerilme işlemi ile gerçekleştirilir.

Tenis kortu yapımında, diğer bir aşama kort zeminlerinin seçimidir. Kort zeminler isteğe ve alanın kullanım amacına bağlı olarak toprak, çim, sert, halı  ve sentetik olarak yapılmaktadır.

Saha çizgileri tenis kortunda, oyun sahasını belirleyen sınırlardır. Beyaz renkte olur ve oyuncunun hareket kabiliyetini engellemeyecek şekilde zeminin türüne göre tasarlanır.

Tenis kortu yapımı, tribün koltuklarının yapımı ile tamamlanır. Kişi kapasitesine ve açık ya da kapalı tenis sahalarına göre farklı malzemeden üretilmiş koltuklar kullanılabilir.

Tel ve çit konusundaki deneyimini spor sahaları yapımına da yansıtan “Demirhan Grup Tel Çit – Spor Sahaları”  her türlü spor sahası ihtiyacınızı karşılıyor.

 “Demirhan Grup Tel Çit – Spor Sahaları” 35 yıllık birikimi ve insan odaklı anlayışı ile tenis kortu yapımında da sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

Tenis tüm dünyada bilinen bir spor çeşididir. Estetik bir yönü vardır. O bakımdan tenis kort yapımı da oldukça önem taşır. Hem görsellik, hem dizayn açısından önem taşıyan tenis kortu yapımında, “Demirhan Grup Tel Çit – Spor Sahaları” son teknolojik sistemlerle sizlerle.

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu Yapımı

 

tenis-kortu-002

 

 

 

 

 

 

5 cevaplar
  1. haydar bey
    haydar bey says:

    Mrba ceng bey yeni şirket açtım daha önce murat yande çalışırdık ares spor şimdi kendim şirket açtım birajm spor sahe asfaltın yapıyorum aklilk yapıyorum ve epksi poyeratan bütün zemin işlerle ostayiz ister işçilik işte malzemeli kim nekadar yaperse benim size metre basi 1tl düşük tür sizden destek bekliyoruz. kusupistyi çizgiler hertürlü çizgi işi çift kopanat cizgi. tek kopenat sevuk buya bende asfalat makinesi mevcuttur saygılar iyi bayramlar şirkete adı

    Cevapla

Soru Sor:

Sorularınızı buradan da yazabilir veya
444 3346 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir